Hemen TIKLA-ARA!
0 532 158 03 39
Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı

Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekimi ağrılı bir işlem midir?
Saç ekiminde ağrı olur mu endişesi ile saç ekiminden uzak duran çok kişi olduğunu gözlemlemekteyiz. Aslında ağrı kişiden kişiye değişen ve yine kişiden kişiye göreceli bir durumdur. Saç ekiminde ağrı olmasın diye saç ekimi öncesi lokal anestezi yapılmaktadır. Lokal anestezi için kullanılan ilaçların bir miktar yakma hissiyatı vardır. Bu durum da yine kişiden kişiye farklılık gösterir.
Saç ekimi işlemi sonrası şiddetli ağrı hisseder miyim?
Saç ekimi işlemi sonrası şiddetli bir ağrı söz konusu değildir. İlk gün baş ağrısı olabilmektedir. Onun için de ağrı kesici alabilirsiniz.
Saç ekimi işleminden sonra yüzümde şişlik olur mu?
Saç ekiminden sonra vücuttan ödemin atılma süresi ortalama beş gündür. Bu süreçte vermiş olduğumuz talimatları takip eder, ilaçlarınızı düzenli kullanırsanız yüzde şişlik çok nadir olarak gözlenmektedir.
Kök alınan bölgelerde tekrar saç uzar mı?
Kök alınan bölgede, alınan kökler bir daha saç olarak tekrar çıkmaz. Kök, bir miktar doku ile beraber alınıp transfer edilmektedir. Donör bölgesinden homojen alım yapıldığından dolayı, diğer saçlarınız uzadıktan sonra alanı kapatacaktır.
Ekilen Saçlarım Artık Hiç Dökülmeyecek Mi?
Ekilen saçlarınız, genetik olarak saç dökülmesine en dayanıklı bölgenizden (başın arka kısmından) alınmaktadır. Bazı Onkolojik hastalıkları geçirmediğiniz sürece gelecekte dökülme riski çok düşüktür.
Saç Ekimi İle İstediğim Saçlara Ne Zaman Kavuşabilirim?
Ekilen saçlarınız işlemden hemen sonra dinlenme dönemine girerler. Bu saçlar, işlemi takip eden 3 ay içinde yeniden büyümeye başlar. Ekilen tüm saçlarınız belli bir uzunluğa ulaştığında istediğiniz görünüme kavuşacaksınız. Bu sürecin tamamlanması 1 yıldır.
İz kalır mı ve yaralar ne kadar zamanda iyileşir?
Fue yöntemiyle yapılan saç ekimleri, büyük ve derin kesik izleri bırakmamaktadır.Alınan kökler tekrar çıkmayacağı için , alınanların yerinde iğne ucu kadar küçük, beyaz, noktasal boşluk görüntüsü olacaktır.Homojen alımla uzayan diğer saçlarınız bu alanları kapatacaktır.
Saç ekiminden sonra iş hayatına ne zaman dönebilirim?
İşinize bağlı olarak, üç veya dört gün sonra geri dönebilirsiniz. Ancak ağır işlerde, kirli ortamlarda, baret ve şapka takma zorunluluğu olan ortamlarda çalışıyorsanız 10 gün ara vermeniz gerekebilir.
Saç ekiminden sonra spor yapabilir miyim?
Saç ekimi işleminden 1 ay sonra spor yapabilirsiniz.
Saç ekiminden sonra ne zaman deniz ve havuza girebilirim?
Saç ekimi işleminden 1 ay sonra deniz ve havuza girebilirsiniz.